KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13442219
nr 1344 2219
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 59/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 31 augusti 2020
kl 20:17:51
31/8 11:37:38
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander